Resultat 2016

-->
Österbybruk 2016-06-16

Resultat 2015

-->
Malmköping 2015-09-05+06

--> SM på NF dagarna 2015-08-28

-->
Österbybruk 2015-08-15+16

--> Lida 2015-07-11+12

Resultat 2014

-->
Malmköping 2014-09-06+7

-->
Godkända SoR Vad 2014-08-30

-->
SM på NF dagarna 2014-08-24

-->
Österbybruk 2014-08-16+17

-->
Tuna Hästberg 2014-07-23+24

-->
Lida 2014-07-05+06

-->
Österbybruk 2014-05-14

Resultat 2013

--> Malmköping 2013-09-07+08

--> Österbybruk 2013-08-17+18

--> NF dagarna Mullsjö 2013-08-24

Resultat 2012

-->
Malmköping 2012-09-08+09

-->
SM på NF dag 31 aug 2012

-->
Österbybruk 2012-08-18+19

-->
Kramfors Snibben 2012-08-07

--> Rämshyttan 2012-05-02 + 03

--> Lida 2012-07-07 + 08



SM-Vinnare 2011
Bengt Eriksson & Jezzie
























 



      SM-Vinnare 2009

Åsa Sweden Engvall med
Marine Bear´s A Unique Design

    SM-vinnare 2010
Bengt Eriksson med Jezzie
       
   

VattenArbete

       
               
    Reportage-Resultat-Bilder finns nedan


 
   

Bengt Eriksson
   
    Resultat Malmköping 10/11-09-2011

Resultat Vattenprov NF-dagarna 27 aug 2011

Resultat SM NF-dagarna 26 aug 2011

Resultat Österbybruk 20/21-08-2011

Resultat Norberg 23/24 Juli 2011

Resultat Snibben Kramfors /15/17 juli 2011

Resultat Lida 2011-07-09

Resultat Lida 2011-07-10

Resultat Malmköping 2010-09-05

Resultat Newfoundlandshundens dagar
2010-08-27

Resultat Saxenborg 2010-08-21/22

Resultat Norberg 2010-08-07/08

Resultat Bergsjö 2010-07-24/25

Resultat Rämshyttan 2010-06-12 o 13

Resultat o bilder Nygård 2010-06-05/06

Resultat o bilder Österbybruk 2010-05-28

       
               
   

Godkända SoR   Pinnarp  2011-07-17

 Grindvaktens High-Frequency GLH        LB          Johanna Ådén

Knickerbockers Rufsiga Rubin                 LB          Pirre Andersson

Knickerbockers Maffiga Magnetit            LB          Maria Järleskog

Krambjörnens High On You                    NF         Jenny Tulevall

Knickerbockers  Undeniably Stylish        LB          Anita Svensson

Fablernas Nice Dog To Be Trusted         LB          Gabriella Ljungebrand

 

   
   

Godkända SoR vid kurs i Rämshyttan 2011-06-11

 

Krambjörnens Rising Up                           NF   Maria Bergman

Sjövikens Alerta Anja                               LS     Monika Lindberg

Dragonens Qornelia at Xmas                    LB     Annelie Forsner

Vilda Hildas Maja                                      LS     Sylvia Jansson

Kustkärans Herkules                                LB       Richard Lindberg

 

   
   




Senaste resultatet nedan
         
   

Resultat Saxenborg 21 augusti 2010

 

Startklass

 1. Dragonens Proud Mary
     Carina Östlund                                               161,5         Uppfl             LB

2. Nallebjörnens Stormwater
     Hans Dellse                                                       93,0                            NF

 3. LPI Knockandos Precious Piemonte
     Marre Stigell                                                      79,0                            LB

 4. Lufsenburgs Lord of Lincolnh                              43,0                            NF

 5. Bosom Friends Dagmar
     Elinor Forsman                                                  31,0                            NF

 6. Black Baloos Kleopatra
      Agneta Smith                                                   21,5                             NF

 Öppen klass

 1. Kullarnas Nice Natasha
    Maria Wästborn                                              132,0                               LS

 2. Landpower Kimmo Kapanen
     Monica Lindberg                                               33,0                               LS

 Elit

 1. LPI Wilhelm’s Jezzie Sjöjungfru
     Bengt Eriksson                                               173,5                               NF

 2. SEUCH Marine Bears A Unique Design
      Åsa Svedén Engvall                                        121,0                               NF

 3. Kusbolejonets Kokos
      Eva-Charlott Ekesäter                                      97,5                               LB

 S o R

 Frykbjörnens Atlas
      Ann Kristina Edlund                                                                               NF

Resultat Saxenborg 22 augusti 2010

 Startklass

 1. Nallebjörnens Stormwater
     Hans Dellse                                                     139,0                               NF

 2. Bosom Friends Dagmar
      Elinor Forsman                                                 79,0                               NF

 3. Black Baloos Kleopatra
      Agneta Smith                                                   32,0                               NF

 4. Lufsenburgs Lord of Lincolnh                                5,0                               NF

 Öppen klass

 1. Kullarnas Nice Natasha
      Maria Wästborn                                              182,5         Uppfl             LS

 2. Dragonens Proud Mary
     Carina Östlund                                                  63,0                               LB

 3. Landpower Kimmo Kapanen
      Monica Lindberg                                               58,0                               LS

 4. Wilhelm’s Longing for the Water
      Ann-Sofi Hedin                                                 22,0                               NF

 Elit

 1. SEUCH Marine Bears A Unique Design
       Åsa Svedén Engvall                                        178,0                               NF

 2. LPI Wilhelm’s Jezzie Sjöjungfru
       Bengt Eriksson                                               159,5                               NF

 3. SE(vp)CH N(vp)CH Bellagårdens Borzoya
       Eva Magnusson                                              157,0                               NF

 4. Kusbolejonets Kokos
       Eva-Charlott Ekesäter                                    121,0                               LB