Resultat Saxenborg 21 augusti 2010

 

Startklass

 

1. Dragonens Proud Mary

Carina Östlund                                                161,5         Uppfl             LB

 

2. Nallebjörnens Stormwater

Hans Dellse                                                        93,0                               NF

 

3. LPI Knockandos Precious Piemonte

Marre Stigell                                                      79,0                               LB

 

4. Lufsenburgs Lord of Lincolnh                      43,0                               NF

 

5. Bosom Friends Dagmar

Elinor Forsman                                                  31,0                               NF

 

6. Black Baloos Kleopatra

Agneta Smith                                                      21,5                               NF

 

Öppen klass

 

1. Kullarnas Nice Natasha

Maria Wästborn                                              132,0                               LS

 

2. Landpower Kimmo Kapanen

Monica Lindberg                                               33,0                               LS

 

Elit

 

1. LPI Wilhelm’s Jezzie Sjöjungfru

Bengt Eriksson                                               173,5                               NF

 

2. SEUCH Marine Bears A Unique Design

Åsa Svedén Engvall                                        121,0                               NF

 

3. Kusbolejonets Kokos

Eva-Charlott Ekesäter                                      97,5                               LB

 

S o R

 

Frykbjörnens Atlas

Ann Kristina Edlund                                                                               NF


 

Resultat Saxenborg 22 augusti 2010

 

Startklass

 

1. Nallebjörnens Stormwater

Hans Dellse                                                     139,0                               NF

 

2. Bosom Friends Dagmar

Elinor Forsman                                                 79,0                               NF

 

3. Black Baloos Kleopatra

Agneta Smith                                                   32,0                               NF

 

4. Lufsenburgs Lord of Lincolnh                        5,0                               NF

 

Öppen klass

 

1. Kullarnas Nice Natasha

Maria Wästborn                                              182,5         Uppfl             LS

 

2. Dragonens Proud Mary

Carina Östlund                                                  63,0                               LB

 

3. Landpower Kimmo Kapanen

Monica Lindberg                                               58,0                               LS

 

4. Wilhelm’s Longing for the Water

Ann-Sofi Hedin                                                 22,0                               NF

 

Elit

 

1. SEUCH Marine Bears A Unique Design

Åsa Svedén Engvall                                        178,0                               NF

 

2. LPI Wilhelm’s Jezzie Sjöjungfru

Bengt Eriksson                                               159,5                               NF

 

3. SE(vp)CH N(vp)CH Bellagårdens Borzoya

Eva Magnusson                                              157,0                               NF

 

4. Kusbolejonets Kokos

Eva-Charlott Ekesäter                                    121,0                               LB